ENGLISH
EIT UM
Citython Logo
EIT UM

Lublin is

3 Wyzwania

Kolejna edycja Citython odbędzie się w Lublinie, a jego uczestnicy skupiać się będą na wyzwaniach związanych z zrównoważoną mobilnością – przywracaniu pierwszeństwa przestrzeni publicznej mieszkankom i mieszkańcom oraz sposobach zmniejszenia nadmiernego ruchu samochodowego w centrach miast, co niewątpliwie wiąże się ze zmianami planistycznymi i organizacyjnymi w przestrzeni publicznej. W niedalekiej przyszłości komunikacja miejska i pojazdy niezmotoryzowane staną się głównym środkiem przemieszczania się po mieście, dlatego już dziś należy zastanowić się nad rozwiązaniem stojących przed miastem wyzwań w zakresie dostępnej dla wszystkich użytkowników mobilności miejskiej.

  1. Wyprowadzenie ruchu samochodowego z centrum miasta uwzględniając potrzeby os. starszych i niepełnosprawnych, a także osób z ograniczeniami ruchowymi, matek z dziećmi oraz lokalnych przedsiębiorców.
  2. Dostępność przestrzeni miejskiej, transportu publicznego oraz usług mobilnych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb os. niepełnosprawnych i starszych
  3. Optymalizacja tras autobusowych poprzez zaangażowanie obywateli.

EIT Logo

Citython Lublin Winners 2020

CHALLENGE 1

TEAM LubLine

CHALLENGE 2

TEAM Mariachis

CHALLENGE 3

TEAM Busowl


Agenda

In CEST - Central European Summer Time

PONIEDZIAŁEK 21, WRZESIEŃ


Moderator: Michal Furmanek, member of the Lublin municipality

11:00 - 11:15 Przemówienie powitalne i ogłoszenie wyzwań

Henrik Morgen, director of the Innovation Hub North.
Ewelina Frelas, member of the Lublin municipality

11:15 - 11:45 Techpill I. Marci Skrzypek, Urban activist and member of the cultural space in the Lublin city council

11:45 - 12:00 Key note. Didac Ferrer, Head of Innovation and Community Unit at UPC.

12:00 - 12:15 Przerwa na kawę

12:15 - 12:45 Techpill II. Małgorzta Cieszyńska

12:45 - 13:15 Techpill III. Miquel Martí, Urban planner and Prof. Dr. at UPC

13:15 - 13:30 Pytania


Citython 2020 - Lublin Webinar Videos:


PIĄTEK 25, WRZESIEŃ


18:00 Zakończenie rejestracji

18:00 - 18:30 Ogłoszenie składów zespołów

18:30 - 00:00 Czas pracy online


PONIEDZIAŁEK 28, WRZEŚIEŃ


10:00 - 12:30 Indywidualna sesja mentoringu online cz. I

12:30 - 00:00 Czas pracy online


WTOREK 29, WRZESIEŃ


10:00 - 12:30 Indywidualna sesja mentoringu online cz. II

12:30 - 00:00 Czas pracy online


ŚRODA 30, WRZESIEŃ


14:00 Termin składania ostatecznych rozwiązań (formularz przeglądu śródokresowego i wideo). Jeśli oba pliki nie zostały wysłane, grupa zostanie automatycznie zdyskwalifikowana. Dodatkowo uczestnicy nie będą mogli wystąpić przed członkami jury 1 października oraz nie będą zakwalifikowani do żadnej z ogłoszonych nagród.

16:00 Przedstawienie ostatecznych kandydatów


CZWARTEK 1, PAŹDZIERNIK


9:30 - 10:30 Finał – indywidulne Prezentacje

10:30 - 10:45 Przerwa kawowa.

10:45 - 11:45 Finał – indywidulne Prezentacje

15:00 - 15:30 Ogłoszenie zwycięzców i zamknięcie konkursu


Partnerzy Lublin Citython


FAQs

Czym jest hackathon?

Hackathon to, w którym małe grupy młodych fachowców wymyślają innowacyjne i kreatywne rozwiązania na problemy dnia codziennego. Rozwiązaniem może być program, prototyp, model testowy, narzędzie, rozwiązania projektowe lub pomysł.

Czym jest Citython Lublin?

Jest to 10-dniowy hackathon, łączący wspólnie kreatywnych i dociekliwych ludzi, powstały w celu rozwiązania aktualnych problemów związanych z mobilnością z jakimi borykają się ludzie w Lublin po etapie restrykcji związanych z COVID-19. Młodzi fachowcy z dziedzin urbanistyki, informatyki oraz nauki o danych zbiorą się w celu wspólnej zabawy sesji współtworzenia, programowania i współpracy. W odróżnieniu do zwyczajnego hackathonu, Citython wymaga analizy danych żeby zrozumieć problem i dojść do wniosków. Aby po ostatnich wydarzeniach móc zapewnić wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa, nowa edycja będzie przeprowadzona w formie online.

Czym jest TechPill?

TechPill to krótkie, ale intensywne szkolenie na określony temat (każdy z nich będzie trwał około 30 minut). TechPills zaoferuje zaawansowaną wiedzę dotyczącą otwartych danych, analizy danych, wizualizacji i gentryfikacji po to, aby wpaść na najlepsze pomysły.

W jaki sposób działa Citython online?

Z powodu obecnego kryzys epidemiologicznego i ostatnim zamknięciem spotkań masowych nowa edycja Citythonu odbędzie się online. Po procesie rejestracji, każdemu uczestnikowi zostaną udostępnione linki, aby mógł połączyć się z wirtualną platformą. Sesja powitalna, techpills i ceremonia wręczenia nagród będą dostępne dla wszystkich uczniów, mentorów oraz mieszkańców. Ta sama procedura dotyczy dni mentoringu, podczas których każda grupa będzie mogła uczestniczyć w indywidualnych sesjach mentoringu, aby otrzymać informację zwrotną na temat swoich postępów.

Jakie są wymagania dotyczące uczestników?

Uczestnicy muszą spełnić następujące wymagania: w trakcie trwania wydarzenia uczestnik musi posiadać przynajmniej 18 lat. Dodatkowo uczestnik musi złożyć wniosek rejestracyjny na stronie internetowej w swoim imieniu jednak uczestnik podczas rejestracji może wskazać, z kim chciałby stworzyć drużynę. Uczestnicy muszą mieć doświadczenie i wiedzę w dziedzinach baz danych/obliczeniach/urbanistyce. Mile widziane będzie doświadczenie w więcej niż jednej dziedzinie. Na stronie znajduje się więcej informacji o konkretnych umiejętnościach wymaganych dla każdej dziedziny. W celu uzyskania większej liczby informacji, prosimy o zapoznanie się z postanowieniami i zasadami (regulamin).

Czy otrzymam pomoc w rozwoju mojego projektu?

Oczywiście. Każdy uczestnik będzie mógł uczestniczyć w zorganizowanych TechPills. W trakcie dni hackathonu uczestnicy otrzymają również informację zwrotną od wyznaczonych mentorów.

NAGRODY

Zwycięzca każdej kategorii otrzyma 1.500 euro. (trzy zwycięskie drużyny). Zwycięskie drużyny zostaną wybrane przez jury, które oceni wyniki bazując na konkretnych kryteriach.
Najważniejszym kryterium będzie to, że rozwiązania zaproponowane przez drużyny będą musiały być adekwatne i wykonywalne dla miasta, ponieważ zwycięzcy będą później pracować z osobami reprezentującymi miasto nad implementacją tych rozwiązań. Nagrodą dla trzech zwycięskich drużyn będzie również możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań na Smart City Expo 2020 w Barcelonie.

Kto będzie oceniał projekty?

Przedstawiciel EIT Urban Mobilty, Przedstawiciel Miasta Lublin, Przedstawiciel Politechniki Katalońskiej oraz Przedstawiciel CARNET

→ Webinar 21 września 2020 (dostęp w krótce) ←


Contact us

Complete this form in case you have any questions regarding the Citython 2020 Lublin edition: